Workbench Access (7.x-1.3) - en to ja translation catalogue (50 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Actions
ja: アクション

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: more
ja: 続き

en: Last updated
ja: 最終更新

en: Taxonomy
ja: タクソノミー

en: Edit
ja: 編集

en: Size
ja: サイズ

en: Reset
ja: リセット

en: Weight
ja: ウェイト

en: Parent
ja: 親

en: Depth
ja: 深さ

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Section
ja: セクション

en: Menu
ja: メニュー

en: The name of the menu.
ja: メニューの名称を入力してください。

en: Roles
ja: 役割

en: Published
ja: 掲載

en: Desc
ja: 降順

en: Anonymous
ja: 匿名

en: Install
ja: インストール

en: Defaults
ja: デフォルト

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: author
ja: 投稿者

en: Autocomplete taxonomy
ja: タクソノミーの自動補完

en: Apply
ja: 適用

en: Enabled content types
ja: 有効なコンテンツタイプ

en: Editor
ja: エディタ

en: Menu name
ja: メニューの名前

en: Not configured
ja: 設定されていません

en: Offset
ja: オフセット

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Nid
ja: ノードID

en: Is one of
ja: のいずれか

en: Menu links
ja: メニューリンク

en: Link title
ja: リンクタイトル

en: Edit link
ja: 編集リンク

en: Link path
ja: リンクパス

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Visitors
ja: 訪問者

en: Library
ja: ライブラリー

en: - Select a value -
ja: - 値を選択してください -

en: Asc
ja: 昇順

en: Workbench
ja: ワークベンチ
