Workbench Access (7.x-1.4) - en to hi translation catalogue (35 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Content
hi: सामग्री

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: more
hi: और भी

en: Last updated
hi: आखरी अपडेट

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Size
hi: आकार

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Weight
hi: मान

en: Parent
hi: मूल जनक

en: Depth
hi: गहराई

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Menu
hi: सूची

en: The name of the menu.
hi: मेनू का नाम।

en: Roles
hi: भूमिका

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Desc
hi: अवरोही

en: Anonymous
hi: अज्ञात

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: author
hi: लेखक

en: Apply
hi: लागू करें

en: Editor
hi: संपादक

en: Menu name
hi: मेनू नाम

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Is one of
hi: में से एक है

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Library
hi: लाइब्रेरी

en: - Select a value -
hi: - किसी मान का चयन करें -
