Workbench Access (7.x-1.4) - en to hu translation catalogue (54 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Content
hu: Tartalom

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Actions
hu: Műveletek

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: more
hu: tovább

en: Last updated
hu: Legutóbb frissítve

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Size
hu: Méret

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Weight
hu: Súly

en: Parent
hu: Szülő

en: Depth
hu: Mélység

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Section
hu: Szakasz

en: Menu
hu: Menü

en: Unassigned
hu: Nincs hozzárendelve

en: The name of the menu.
hu: A menü képernyőn látható neve.

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Published
hu: Közzétéve

en: Desc
hu: Csökk

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Install
hu: Telepítés

en: Defaults
hu: Alapértelmezések

en: Sort by
hu: Rendezés

en: author
hu: szerző

en: Autocomplete taxonomy
hu: Taxonómia kifejezések automatikus kiegészítése

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Editor
hu: Szerkesztő

en: Sections
hu: Szakaszok

en: Menu name
hu: Menünév

en: Not configured
hu: Nincs beállítva

en: Offset
hu: Eltolás

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Nid
hu: Tartalom azonosító

en: Is one of
hu: Egy ezek közül

en: Menu links
hu: Menühivatkozások

en: Link title
hu: Hivatkozás címe

en: Edit link
hu: Szerkesztés hivatkozása

en: Link path
hu: Hivatkozás útvonala

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Visitors
hu: Látogatók

en: Configured
hu: Konfigurált

en: Library
hu: Könyvtár

en: - Select a value -
hu: - Érték kiválasztása -

en: Asc
hu: Növ

en: Workbench Access settings
hu: Workbench Access beállításai

en: Parent menu link id
hu: Szülő menühivatkozás azonosítója

en: Workbench
hu: Szerkesztőség
