Workbench Access (7.x-1.5) - en to id translation catalogue (39 entries)

en: Title
id: Judul

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: more
id: selengkapnya

en: Last updated
id: Update terakhir

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: Size
id: Ukuran

en: Weight
id: Bobot

en: Parent
id: Induk

en: Depth
id: Kedalaman

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: The name of the menu.
id: Nama menu.

en: Roles
id: Peran

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Anonymous
id: Anonim

en: Install
id: Instal

en: Defaults
id: Bawaan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: author
id: penulis

en: Autocomplete taxonomy
id: Autocomplete taksonomi

en: Apply
id: Terapkan

en: Menu name
id: Nama menu

en: Offset
id: Letak

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Is one of
id: Adalah bagian dari

en: Menu links
id: Tautan menu

en: Link title
id: Tautan judul

en: Link path
id: Jalur tautan

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Visitors
id: Para pengunjung

en: Library
id: Pustaka

en: - Select a value -
id: - Pilih sebuah nilai -

en: Asc
id: Urutan turun
