Workbench Access (7.x-1.5) - en to jv translation catalogue (30 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Content
jv: Konten

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Actions
jv: Aksi

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: more
jv: pepaké

en: Last updated
jv: Update terakhir

en: Taxonomy
jv: Taksonomi

en: Edit
jv: Sunting

en: Size
jv: Ukuran

en: Reset
jv: Baléknā

en: Weight
jv: Urutan

en: Parent
jv: Induk

en: Depth
jv: Jerone

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Roles
jv: Parāgā

en: Published
jv: Dipacak

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Anonymous
jv: Jeneng ora dikenal

en: Install
jv: Dipasang

en: Autocomplete taxonomy
jv: Taksonomi otomatis

en: Menu name
jv: Jeneng menu

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Visitors
jv: Pengunjung

en: - Select a value -
jv: - Pilihānā biji -

en: Asc
jv: Urut Maju
