Workbench Access (7.x-1.5) - en to ro translation catalogue (41 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: more
ro: mai multe

en: Last updated
ro: Ultima actualizare

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Edit
ro: Editați

en: Size
ro: Mărime

en: Reset
ro: Resetează

en: Weight
ro: Greutate

en: Parent
ro: Părinte

en: Depth
ro: Adâncime

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Menu
ro: Meniu

en: The name of the menu.
ro: Numele meniului.

en: Roles
ro: Roluri

en: Published
ro: Publicat

en: Desc
ro: Descendent

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Install
ro: Instalare

en: Defaults
ro: Implicite

en: Sort by
ro: Sortare după

en: author
ro: autor

en: Autocomplete taxonomy
ro: Auto-completează taxonomie

en: Apply
ro: Aplică

en: Menu name
ro: Numele meniului

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Is one of
ro: Este unul dintre

en: Menu links
ro: Link-uri meniu

en: Link path
ro: Cale legătută

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Visitors
ro: Vizitatori

en: - Select a value -
ro: - Selectați o valoare -

en: Asc
ro: Ascendent
