Workbench Access (7.x-1.6) - en to ar translation catalogue (38 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: more
ar: المزيد

en: Last updated
ar: آخر تحديث

en: Taxonomy
ar: التصنيف

en: Edit
ar: تحرير

en: Size
ar: الحجم

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Weight
ar: الوزن

en: Parent
ar: الأب

en: Depth
ar: العمق

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Menu
ar: القائمة

en: The name of the menu.
ar: اسم القائمة.

en: Roles
ar: الأدوار

en: Published
ar: منشور

en: Desc
ar: تنازلي

en: Anonymous
ar: مجهول

en: Install
ar: تثبيت

en: Defaults
ar: الوضعيات الافتراضية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: author
ar: مؤلف

en: Autocomplete taxonomy
ar: أكمل التصنيف آليا

en: Apply
ar: تطبيق

en: Editor
ar: محرر

en: Menu name
ar: اسم القائمة

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: - All -
ar: - الكل -

en: Visitors
ar: الزوار

en: - Select a value -
ar: - اختر قيمة -

en: Asc
ar: تصاعدي
