Workbench Access (7.x-1.6) - en to cy translation catalogue (33 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Content
cy: Cynnwys

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Remove
cy: Symud

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: more
cy: mwy

en: Last updated
cy: Diweddarwyd diwethaf

en: Taxonomy
cy: Tacsonomi

en: Edit
cy: Golygu

en: Size
cy: Maint

en: Reset
cy: Ailosod

en: Weight
cy: Pwysau

en: Parent
cy: Rhiant

en: Depth
cy: Dyfnder

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Menu
cy: Dewislen

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Anonymous
cy: Anhysbys

en: Defaults
cy: Rhagosodiadau

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Autocomplete taxonomy
cy: Tacsonomeg wedi ei gwblhau yn awtomatig

en: Apply
cy: Ceisio

en: Menu name
cy: Enw'r dewislen

en: Not configured
cy: Heb ei ffurfweddu

en: Offset
cy: Ongli

en: Is one of
cy: Yn un o

en: Link title
cy: Pennwad dolen

en: Edit link
cy: Golygu dolen

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen
