Workbench Access (7.x-1.0-beta8) - en to it translation catalogue (40 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Actions
it: Azioni

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: more
it: altro

en: Last updated
it: Ultimo aggiornamento

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: Edit
it: Modifica

en: Size
it: Dimensione

en: Reset
it: Ripristina

en: Weight
it: Peso

en: Parent
it: Genitore

en: Depth
it: Profondità

en: Settings
it: Impostazioni

en: edit
it: modifica

en: Section
it: Sezione

en: The name of the menu.
it: Il nome del menu.

en: Page
it: Pagina

en: Roles
it: Ruoli

en: Published
it: Pubblicato

en: Desc
it: Disc

en: Install
it: Installa

en: Defaults
it: Impostazioni predefinite

en: Apply
it: Applica

en: Menu name
it: Nome del menu

en: Not configured
it: Non configurato

en: Offset
it: Scostamento

en: Is one of
it: È uno di

en: Menu links
it: Voci di menu

en: Link title
it: Titolo del link

en: Edit link
it: Link modifica

en: Link path
it: Percorso del link

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Visitors
it: Visitatori

en: Library
it: Biblioteca

en: Sort By
it: Ordina Per
