Workbench Email (7.x-3.8) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Subject
it: Oggetto

en: On
it: Acceso

en: Message
it: Messaggio

en: Off
it: Spento

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Configuration
it: Configurazione

en: Not configured
it: Non configurato

en: Emails
it: E-mail

en: Error sending e-mail (from %from to %to).
it: Errore durante l'invio di posta (da %from a %to).

en: Transitions
it: Transizioni
