Workbench Menu (7.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (39 entries)

en: Home
uk: Головна

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Item Name
uk: Назва позиції

en: File
uk: Файл

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Weight
uk: Вага

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Parent
uk: Батько

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Node ID
uk: ID матеріалу

en: Label
uk: Мітка

en: Audio
uk: Звук

en: URL
uk: URL-адреса

en: Path
uk: Шлях

en: Menu
uk: Меню

en: Mail
uk: Пошта

en: Node
uk: Матеріал

en: Advanced Settings
uk: Додаткові налаштування

en: Base
uk: Основа

en: Order
uk: Послідовність

en: Hidden
uk: Приховано

en: Menu Name
uk: Назва меню.

en: Menu Items
uk: Пункти меню

en: Item Type
uk: Тип елементу

en: Select
uk: Вибір

en: Menus
uk: Меню

en: Word
uk: Слово

en: Menu Item
uk: Пункт меню

en: Menu Path
uk: Шлях у меню

en: File Type
uk: Тип файлу

en: Clickable
uk: Натискається

en: Math
uk: Математика

en: Writer
uk: Сценарист
