Workbench Menu (7.x-1.0-alpha3) - en to bn translation catalogue (16 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: File
bn: ফাইল

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Weight
bn: ভর

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Menu
bn: মেনু

en: Order
bn: ক্রম
