Workbench Menu (7.x-1.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Home
pt: Início

en: delete
pt: eliminar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Disabled
pt: Desativado

en: File
pt: Ficheiro

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser anulada.

en: Weight
pt: Peso

en: Link
pt: Ligação

en: Image
pt: Imagem

en: Parent
pt: Pai

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Node ID
pt: ID do nó

en: Label
pt: Etiqueta

en: Audio
pt: Áudio

en: Path
pt: Caminho

en: Mail
pt: Correio

en: Node
pt: Nó

en: Order
pt: Ordem

en: Hidden
pt: Oculto

en: Select
pt: Selecionar
