Workbench Menu (7.x-1.0-alpha3) - en to ur translation catalogue (24 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: delete
ur: حذف کریں

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: File
ur: فائل

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Weight
ur: وزن

en: Link
ur: ربط

en: Image
ur: تصویر

en: Parent
ur: پیرنٹ

en: Name
ur: نام

en: edit
ur: ترمیم

en: Node ID
ur: نوڈ آئی ڈی

en: Label
ur: عنوان

en: Audio
ur: آڈیو

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Path
ur: پاتھ

en: Menu
ur: مینیو

en: ID
ur: شناخت

en: Mail
ur: مراسلہ

en: Node
ur: نوڈ

en: Hidden
ur: چھپا ہو ا
