Workbench Menu (7.x-1.0-alpha4) - en to fr translation catalogue (32 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Item Name
fr: Nom de l'élément

en: File
fr: Fichier

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Weight
fr: Poids

en: Link
fr: Lien

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Node ID
fr: Identifiant (ID) du nœud

en: Label
fr: Libellé

en: Top
fr: Haut

en: Path
fr: Chemin

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Mail
fr: Courriel

en: Node
fr: Nœud

en: Advanced Settings
fr: Paramètres Avancés

en: Order
fr: Ordre

en: Hidden
fr: Caché

en: Menu Name
fr: Nom du menu

en: Menu Items
fr: Éléments de menu

en: Item Type
fr: Type d'élément

en: Select
fr: Sélectionner

en: Word
fr: Mot

en: Menu Item
fr: Élément de menu

en: Menu Path
fr: Chemin du Menu

en: File Type
fr: Type de fichier

en: Parent Item
fr: Élément parent
