Workbench Menu (7.x-1.0-alpha4) - en to oc translation catalogue (27 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: delete
oc: suprimir

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: File
oc: Fichièr

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Weight
oc: Pes

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Node ID
oc: Identificant (ID) del nosèl

en: Label
oc: Etiqueta

en: Top
oc: Naut

en: Audio
oc: Àudio

en: Path
oc: Camin

en: Menu
oc: Menú

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Mail
oc: Corrièrs electronic

en: Node
oc: Nosèl

en: Base
oc: Basa

en: Order
oc: Òrdre

en: Hidden
oc: Amagat

en: Select
oc: Seleccionar

en: Menus
oc: Menús
