Workbench Menu (7.x-1.0-alpha4) - en to fa translation catalogue (28 entries)

en: Home
fa: خانه

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Cancel
fa: لغو

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: File
fa: فایل

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Weight
fa: وزن

en: Link
fa: واصلی

en: Image
fa: تصویر

en: Parent
fa: والد

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: تدوین

en: Node ID
fa: هویت گره

en: Label
fa: برچسب

en: Top
fa: بالا

en: Audio
fa: صوتی

en: URL
fa: نشانی

en: Path
fa: مسیر

en: Menu
fa: قائم

en: ID
fa: هویت

en: Mail
fa: ارسال نامه

en: Node
fa: محتوا

en: Order
fa: سفارش

en: Hidden
fa: پنهان

en: Select
fa: انتخاب

en: Menus
fa: قائمها
