Workbench Menu (7.x-1.0-beta1) - en to da translation catalogue (29 entries)

en: Home
da: Hjem

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Item Name
da: Elementets navn

en: File
da: Fil

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Weight
da: Vægt

en: Image
da: Billede

en: Parent
da: Overordnet element

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Node ID
da: Indholdselement ID

en: Label
da: Etiket

en: Audio
da: Lyd

en: Path
da: Sti

en: Mail
da: E-mail

en: Node
da: Indholdselement

en: Advanced Settings
da: Avancerede indstillinger

en: Order
da: Rækkefølge

en: Hidden
da: Skjult

en: Select
da: Vælg

en: Menus
da: Menuer

en: Item ID
da: Element-ID

en: Taxonomy Term
da: Taksonomiterm

en: Breadcrumb Name
da: Brødkrummenavn

en: You may <a href="!url">enable or disable sections</a>.
da: Du kan <a href="!url">aktivere eller deaktivere sektioner</a>.
