Workbench Menu (7.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (30 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Item Name
hi: वस्तु का नाम

en: File
hi: फ़ाइल

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Weight
hi: मान

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: Parent
hi: मूल जनक

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Node ID
hi: नोड आईडी

en: Label
hi: लेबल

en: Top
hi: ऊपर

en: Audio
hi: आवाज

en: URL
hi: यूआरएल

en: Path
hi: मार्ग

en: Menu
hi: सूची

en: ID
hi: आईडी

en: Mail
hi: मेल

en: Node
hi: नोड

en: Order
hi: क्रम

en: PDF
hi: पीडीएफ

en: Hidden
hi: छुपा हुआ

en: Menus
hi: मेनू

en: Item ID
hi: आइटम आईडी
