Workbench Menu (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Disabled
it: Disattivato

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Weight
it: Peso

en: Image
it: Immagine

en: Parent
it: Genitore

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Node ID
it: ID del nodo

en: Label
it: Etichetta

en: Top
it: In cima

en: Path
it: Percorso

en: Node
it: Nodo

en: Advanced Settings
it: Impostazioni avanzate

en: Order
it: Ordina

en: Hidden
it: Nascosto

en: Select
it: Scegliere

en: Menus
it: Menù

en: Item ID
it: ID elemento

en: Taxonomy Term
it: Termine della tassonomia
