Workbench Menu (7.x-1.1) - en to nl translation catalogue (33 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Item Name
nl: Itemnaam

en: File
nl: Bestand

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Weight
nl: Gewicht

en: Image
nl: Afbeelding

en: Parent
nl: Bovenliggend

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Node ID
nl: Node-ID

en: Top
nl: Bovenaan

en: Path
nl: Pad

en: Mail
nl: E-mail

en: Advanced Settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: Flash
nl: Flits

en: Base
nl: Basis

en: Order
nl: Volgorde

en: Hidden
nl: Verborgen

en: Menu Name
nl: Menunaam

en: Select
nl: Selecteren

en: Menus
nl: Menu's

en: Word
nl: Woord

en: File Type
nl: Bestandstype

en: Item ID
nl: Item-ID

en: Taxonomy Term
nl: Taxonomieterm

en: Parent Item
nl: Bovenliggend onderdeel

en: Breadcrumb Name
nl: Kruimelpadnaam

en: You may <a href="!url">enable or disable sections</a>.
nl: U mag <a href="!url">secties in- of uitschakelen</a>.

en: Disabled Items
nl: Uitgeschakelde items
