Workbench Menu (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: Home
pt: Início

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Item Name
pt: Nome do item

en: File
pt: Arquivo

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Weight
pt: Peso

en: Image
pt: Imagem

en: Parent
pt: Superior

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Label
pt: Rótulo

en: Top
pt: Superior

en: Audio
pt: Áudio

en: Path
pt: Caminho

en: Mail
pt: E-mail

en: Advanced Settings
pt: Configurações avançadas

en: Order
pt: Pedido

en: Hidden
pt: Oculto

en: Menu Name
pt: Nome do Menu

en: Select
pt: Selecionar

en: Menu Item
pt: Item do Menu

en: Item ID
pt: ID do Item

en: Taxonomy Term
pt: Termo de Taxonomia
