Workbench Menu (7.x-1.1) - en to kn translation catalogue (28 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: File
kn: ಕಡತ

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Parent
kn: ಮೂಲ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Audio
kn: ಆಡಿಯೋ

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Mail
kn: ಮೈಲ್

en: Advanced Settings
kn: ಸುಧಾರಿತ ಸಂಯೋಜನೆಗಳು

en: Base
kn: ಮೂಲ

en: Hidden
kn: ಅಡಗಿಸಲಾದ

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Menus
kn: ಮೆನುಗಳು

en: File Type
kn: ಕಡತದ ಬಗೆ

en: Item ID
kn: ಅಂಶ ಐಡಿ
