Workbench Moderation (7.x-1.0-beta7) - en to hi translation catalogue (40 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Configure content moderation.
hi: वस्तु को विन्यस्त करें।

en: Type
hi: प्रकार

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: more
hi: और भी

en: Last updated
hi: आखरी अपडेट

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: view
hi: देखें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: View
hi: देखें

en: Timestamp
hi: टाइमस्टैम्प

en: States
hi: अवस्थाएं

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Created
hi: निर्मित

en: To
hi: को

en: From
hi: से

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Log message
hi: लॉग संदेश

en: Current
hi: मौजूदा

en: State
hi: अवस्था

en: Desc
hi: अवरोही

en: Anonymous
hi: अज्ञात

en: revert
hi: वापिस लाएँ

en: Revision
hi: संशोधन

en: Your settings have been saved.
hi: अपनी सेटिंग्स को सुरक्षित कर दिया गया है।

en: Apply
hi: लागू करें

en: Unpublish
hi: अप्रकाशित करें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Transitions
hi: बदलाव
