Workbench Moderation (7.x-1.0-beta8) - en to fa translation catalogue (48 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Actions
fa: عملکردها

en: Description
fa: شرح

en: more
fa: بیشتر

en: Last updated
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: view
fa: مشاهده

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: Save
fa: ذخیره

en: View
fa: مشاهده

en: Timestamp
fa: الگوی زمانی

en: User
fa: کاربر

en: Check
fa: بررسی

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: To
fa: به

en: From
fa: از

en: Published
fa: منتشر شده

en: Log message
fa: گزارش

en: Current
fa: جاری

en: State
fa: وضعیت

en: Desc
fa: نزولی

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Defaults
fa: پیش‌فرض‌ها

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Moderate
fa: مدیریت

en: revert
fa: بازگشت

en: Revision
fa: بازبینی

en: Your settings have been saved.
fa: تنظیمات شما ذخیره شد.

en: Apply
fa: تایید

en: Unpublish
fa: عدم انتشار

en: Offset
fa: جابجایی

en: Custom text
fa: متن سفارشی

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: view all
fa: نمایش همه

en: Asc
fa: صعودی

en: Workbench
fa: میزکار

en: Content I've Edited
fa: مطالبی که من ویرایش کرده ام

en: You haven't created or edited any content.
fa: شما هیچ مطلبی را ایجاد یا ویرایش نکرده اید.
