Workbench Moderation (7.x-1.2) - en to id translation catalogue (51 entries)

en: Title
id: Judul

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Configure content moderation.
id: Konfigurasi moderasi konten.

en: Type
id: Jenis

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Description
id: Deskripsi

en: more
id: selengkapnya

en: Last updated
id: Update terakhir

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: view
id: tampilan

en: Date
id: Tanggal

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: States
id: Status

en: User
id: Pengguna

en: action
id: aksi

en: Check
id: Periksa

en: Created
id: Dibuat

en: To
id: Untuk

en: From
id: Dari

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Revisions
id: Revisi

en: Log message
id: Pesan log

en: Current
id: Saat ini

en: State
id: Status

en: Anonymous
id: Anonim

en: Defaults
id: Bawaan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Moderate
id: Moderasi

en: revert
id: kembalikan

en: Revision
id: Revisi

en: Your settings have been saved.
id: Pengaturan Anda sudah disimpan.

en: New content
id: Konten baru

en: Apply
id: Terapkan

en: Unpublish
id: Tidak tampilkan

en: Offset
id: Letak

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Moderation state
id: Status moderasi

en: revision user
id: Revisi pengguna

en: Output machine name
id: Nama mesin output

en: Transitions
id: Transisi

en: Asc
id: Urutan turun

en: Default moderation state
id: Status moderasi default
