Workbench Moderation (7.x-1.2) - en to ne translation catalogue (29 entries)

en: Title
ne: शीर्षक

en: delete
ne: हटाउनुस

en: Status
ne: अवस्था

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Content
ne: विषयवस्तु

en: Type
ne: प्रकार

en: Actions
ne: कार्यहरू

en: Description
ne: विवरण

en: more
ne: धेरै

en: Yes
ne: हो

en: No
ne: हुँदैन

en: view
ne: दृश्य

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Date
ne: मिति

en: Reset
ne: रिसेट गर्नुहोस्

en: Weight
ne: वजन

en: Name
ne: नाम

en: Save
ne: बचत गर्नुहोस्

en: View
ne: दृश्य

en: Timestamp
ne: टाइमस्ट्याम्प

en: User
ne: प्रयोगकर्ता

en: action
ne: कार्य

en: Created
ne: सिर्जना गरिएको

en: Node
ne: नोड

en: To
ne: लाई

en: Published
ne: प्रकाशित

en: Revisions
ne: संशोधन

en: Anonymous
ne: अज्ञात

en: Revision
ne: संशोधन
