Workbench Moderation (7.x-1.2) - en to oc translation catalogue (49 entries)

en: Title
oc: Títol

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Content
oc: Contengut

en: Type
oc: Tipe

en: Actions
oc: Accions

en: Description
oc: Descripcion

en: more
oc: mai

en: Last updated
oc: Darrièra mesa a jorn

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: view
oc: veire

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Weight
oc: Pes

en: Name
oc: Nom

en: Save
oc: Enregistrar

en: View
oc: Veire

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: States
oc: Estats

en: User
oc: Utilizaire

en: action
oc: accion

en: Check
oc: Verificar

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Node
oc: Nosèl

en: To
oc: A

en: From
oc: De

en: Published
oc: Publicat

en: Log message
oc: Messatge de jornal

en: Current
oc: Actual

en: State
oc: Estat

en: Anonymous
oc: Anonim

en: Defaults
oc: Paramètres per defaut

en: Sort by
oc: Triar per

en: Moderate
oc: Moderar

en: revert
oc: restablir

en: Your settings have been saved.
oc: Vòstras preferéncias han estat enregistradas.

en: Apply
oc: Aplicar

en: Unpublish
oc: Despublicar

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Nid
oc: Nis

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Moderate content
oc: Moderar lo contengut

en: revision user
oc: utilizaire de la revision

en: Output machine name
oc: Afichar lo nom sistèma
