Workbench Moderation (7.x-1.2) - en to uk translation catalogue (95 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Content
uk: Вміст

en: Configure content moderation.
uk: Налаштувати ухвалення матеріалів

en: Type
uk: Тип

en: Actions
uk: Дії

en: Description
uk: Опис

en: more
uk: ще

en: Last updated
uk: Востаннє оновлено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: view
uk: переглянути

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Save
uk: Зберегти

en: View
uk: Перегляд

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: States
uk: Стани

en: User
uk: Користувач

en: action
uk: дія

en: Check
uk: Перевірити

en: Created
uk: Створено

en: Node
uk: Матеріал

en: To
uk: До

en: From
uk: Від

en: Published
uk: Опубліковано

en: Revisions
uk: Редакції

en: Log message
uk: Повідомлення журналу

en: Current
uk: Поточна

en: State
uk: Стан

en: Desc
uk: Спад

en: Anonymous
uk: Анонім

en: Defaults
uk: Умовчання

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Moderate
uk: Модерувати

en: revert
uk: відновити

en: Revision
uk: Редакція

en: Diff
uk: Різниця

en: Your settings have been saved.
uk: Налаштування були успішно збережені.

en: New content
uk: Нове на сайті

en: Apply
uk: Застосувати

en: Unpublish
uk: Не публікувати

en: Force transition
uk: Примусовий перехід

en: Offset
uk: Зміщення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Previous state
uk: Попередній стан

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Moderation state
uk: Стан модерації

en: revision user
uk: автор редакції

en: Edited
uk: Відредаговано

en: Output machine name
uk: Виведення машинної назви

en: view all
uk: показати усі

en: Transitions
uk: Переходи

en: Asc
uk: Зрост

en: From state
uk: З стану

en: New draft
uk: Нова чернетка

en: Edit draft
uk: Редагувати чернетку

en: View published
uk: Переглядати опубліковані

en: View draft
uk: Переглядати чернетку

en: View moderation history
uk: Подивитися історію модерації

en: Default moderation state
uk: Базовий стан модерації

en: !action by @user.
uk: !action - @user.

en: Your draft will be placed in moderation.
uk: Вашу чернетку буде відправлено на модерацію.

en: Unpublish revision
uk: Зняти з публікації редакцію

en: Change Moderation State
uk: Змінити стан модерації

en: Check Permissions
uk: Перевірити повноваження

en: Moderation State
uk: Стан модерації

en: Needs Review Page
uk: Сторінка "Очікує перевірки"

en: Needs Review
uk: Очікує перевірки

en: Workbench Moderation: State
uk: Workbench Модерація: Стан

en: Drafts Page
uk: Сторінка Чернеток

en: My Drafts
uk: Мої чернетки

en: This list displays content you have created that is not published. Currently there is no such content.
uk: Цей список показує створені вами матеріали, яке не опубліковані. Зараз таких матеріалів немає.

en: Depending on the changes you have made it may be necessary to <a href="@views" target="_blank">reconfigure Views</a> that leverage Workbench Moderation such as <a href="@workbench_moderation" target="_blank">workbench_moderation</a>
uk: В залежності від виконаних змін може виникнути потреба <a href="@views" target="_blank">переналаштувати види</a>, на яких заснована Workbench Moderation, наприклад <a href="@workbench_moderation" target="_blank">workbench_moderation</a>

en: @title History
uk: @title - історія

en: The moderation state could not be changed because the draft has been updated by another user. Please review the current draft.
uk: Стан модерації неможливо змінити, оскільки чернетка була оновлена іншим користувачем. Будь ласка, перевірте нову чернетку.

en: Current draft
uk: Поточна чернетка

en: New draft of live content.
uk: Нова чернетка опублікованого вмісту.

en: New draft from current revision
uk: Нова чернетка з поточної редакції

en: Create a new draft from the published revision.
uk: Створити нову чернетку з опублікованої редакції.

en: Moderation state %label (%name) has been deleted.
uk: Стан модерації %label (%name) був видалений.

en: Moderation state description
uk: Опис стану модерації

en: Moderation state order
uk: Порядок станів модерації

en: Moderation History
uk: Історія модерації

en: Moderate all content from @from_state to @to_state
uk: Модерувати всі матеріали від стану @from_state до стану@to_state

en: View Moderation History
uk: Переглядати історію модерації

en: Set moderation state:
uk: Встановити стан модерації:

en: The current live revision will be set to moderation state %state.
uk: Поточна жива редакція буде переведена у стан модерації %state.

en: Node Draft
uk: Чернетка матеріалу
