Workbench Moderation (7.x-1.4) - en to da translation catalogue (69 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Content
da: Indhold

en: Configure content moderation.
da: Konfigurere indhold moderation.

en: Actions
da: Handlinger

en: Description
da: Beskrivelse

en: more
da: mere

en: Last updated
da: Senest opdateret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Content types
da: Indholdstyper

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: Weight
da: Vægt

en: Name
da: Navn

en: Save
da: Gem

en:  and
da:  og

en: View
da: Vis

en: Timestamp
da: Tidsstempel

en: States
da: Tilstande

en: User
da: Bruger

en: action
da: handling

en: Node
da: Indholdselement

en: To
da: Til

en: From
da: Fra

en: Published
da: Udgivet

en: Revisions
da: Versioner

en: Log message
da: Logbesked

en: Current
da: Aktuelle

en: State
da: Status

en: Desc
da: Faldende

en: Anonymous
da: Anonym

en: Defaults
da: Standarder

en: Sort by
da: Sortér efter

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: Moderate
da: Moderér

en: Revert
da: Gendan

en: Revision
da: Version

en: Your settings have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: New content
da: Nyt indhold

en: Apply
da: Udfør

en: Unpublish
da: Træk tilbage

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Force transition
da: Gennemtving skift

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: Compare revisions
da: Sammenlign versioner

en: Previous state
da: Forrige tilstand

en: Node revision
da: Indholdselementversion

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Moderation state
da: Godkendelsestilstand

en: Moderate content
da: Moderér indhold

en: revision user
da: revision bruger

en: Needs review
da: Skal gennemses

en: Output machine name
da: Vis maskinlæsbart navn

en: view all
da: vis alle

en: Transitions
da: Overgange

en: Asc
da: Stigende

en: You haven't created or edited any content.
da: Du har ikke redigeret noget indhold.

en: Revised by
da: Redigeret af

en: From state
da: Fra tilstand

en: New draft
da: Nyt udkast

en: Edit draft
da: Redigér udkast

en: Default moderation state
da: Standard godkendelsestilstand

en: My drafts
da: Mine kladder
