Workbench Moderation (7.x-1.4) - en to it translation catalogue (57 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Configure content moderation.
it: Configura la moderazione dei contenuti.

en: Type
it: Tipo

en: Actions
it: Azioni

en: Description
it: Descrizione

en: more
it: altro

en: Last updated
it: Ultimo aggiornamento

en: Yes
it: Sì

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en:  and
it:  e

en: View
it: Visualizza

en: States
it: Stati

en: User
it: Utente

en: action
it: azione

en: Node
it: Nodo

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Published
it: Pubblicato

en: Revisions
it: Revisioni

en: Log message
it: Messaggio di log

en: Current
it: Corrente

en: State
it: Stato

en: Desc
it: Disc

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Defaults
it: Impostazioni predefinite

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Moderate
it: Moderato

en: Revert
it: Ripristina

en: Revision
it: Revisione

en: Your settings have been saved.
it: Le tue impostazioni sono state salvate.

en: Apply
it: Applica

en: Unpublish
it: Non pubblicare

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Offset
it: Scostamento

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Node revision
it: Revisione nodo

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Moderation state
it: Stato moderazione

en: revision user
it: utente revisione

en: Needs review
it: Richiede revisione

en: Revision state
it: Stato della revisione

en: Output machine name
it: Emetti nome ad uso interno

en: Transitions
it: Transizioni

en: From state
it: Dallo stato
