Workbench Moderation (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (58 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Configure content moderation.
tr: İçerik denetimi yapılandırma.

en: Type
tr: Tip

en: Actions
tr: Eylemler

en: Description
tr: Açıklama

en: more
tr: daha fazla

en: Last updated
tr: Son güncelleme

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: view
tr: görüntüle

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: Save
tr: Kaydet

en: View
tr: Görüntüle

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: States
tr: Durumlar

en: User
tr: Kullanıcı

en: Check
tr: Çek

en: Created
tr: Oluşturulma

en: To
tr: Kime

en: From
tr: Kimden

en: Published
tr: Yayında

en: Log message
tr: Günlük iletisi

en: Current
tr: Şu anki

en: State
tr: Durum

en: Desc
tr: Azalan

en: Anonymous
tr: Adsız

en: Defaults
tr: Varsayılanlar

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Moderate
tr: Denetle

en: revert
tr: geri al

en: Revision
tr: Sürüm

en: Your settings have been saved.
tr: Ayarlarınız kaydedildi.

en: New content
tr: Yeni içerik

en: Apply
tr: Uygula

en: Unpublish
tr: Yayından kaldır

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Moderation state
tr: Denetim durumu

en: revision user
tr: değiştiren kullanıcı

en: Output machine name
tr: Çıktı makine adı

en: Transitions
tr: Geçişler

en: Asc
tr: Artan

en: Workbench
tr: İş Tezgahı (Workbench)

en: Content I've Edited
tr: Düzenlediğim İçerik

en: You haven't created or edited any content.
tr: Henüz herhangi bir içerik oluşturmadınız ya da düzenlemediniz.

en: New draft
tr: Yeni taslak

en: Edit draft
tr: Taslağı düzenle

en: View published
tr: Yayındakini gör

en: My Drafts
tr: Taslaklarım
