Workbench Moderation (7.x-3.0) - en to cy translation catalogue (44 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Content
cy: Cynnwys

en: Type
cy: Math

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: more
cy: mwy

en: Last updated
cy: Diweddarwyd diwethaf

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Content types
cy: Mathau cynnwys

en: Edit
cy: Golygu

en: Date
cy: Dyddiad

en: Reset
cy: Ailosod

en: Weight
cy: Pwysau

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en:  and
cy:  ac

en: View
cy: Gweld

en: Timestamp
cy: Amsernod

en: User
cy: Defnyddiwr

en: action
cy: gweithred

en: Node
cy: Nod

en: To
cy: I

en: From
cy: Gan

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Revisions
cy: Diwygiadau

en: Log message
cy: Neges log

en: Current
cy: Cyfredol

en: Anonymous
cy: Anhysbys

en: Defaults
cy: Rhagosodiadau

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: ‹ previous
cy: < blaenorol

en: next ›
cy: nesaf >

en: Revert
cy: Dychwelyd

en: Revision
cy: Diwygiad

en: Apply
cy: Ceisio

en: Unpublish
cy: Heb ei gyhoeddi

en: « first
cy: Cyntaf

en: last »
cy: olaf >>

en: Offset
cy: Ongli

en: Node revision
cy: Diwygiad nod

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen
