Workbench Moderation (7.x-3.0) - en to ro translation catalogue (59 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Content
ro: Conținut

en: Configure content moderation.
ro: Configurează moderarea de conținut.

en: Type
ro: Tip

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Description
ro: Descriere

en: more
ro: mai multe

en: Last updated
ro: Ultima actualizare

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Content types
ro: Tipuri de conținut

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: Save
ro: Salvare

en:  and
ro:  și

en: View
ro: Afișează

en: Timestamp
ro: Timestamp-ul

en: States
ro: Stări

en: User
ro: Utilizator

en: action
ro: acțiune

en: Node
ro: Nod

en: To
ro: Către

en: From
ro: De la

en: Published
ro: Publicat

en: Revisions
ro: Revizii

en: Log message
ro: Mesaj jurnal

en: Current
ro: Actual

en: State
ro: Status

en: Desc
ro: Descendent

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Defaults
ro: Implicite

en: Sort by
ro: Sortare după

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Moderate
ro: Moderează

en: Revert
ro: Revenire

en: Revision
ro: Revizie

en: Your settings have been saved.
ro: Setările au fost salvate.

en: Apply
ro: Aplică

en: Unpublish
ro: Anulați publicarea

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Moderation state
ro: Starea de moderare

en: revision user
ro: revizia utilizatorului

en: Output machine name
ro: Ieșire nume de mașină

en: Transitions
ro: Tranziții

en: Asc
ro: Ascendent

en: New draft
ro: Ciornă nouă

en: Edit draft
ro: Editează ciorna

en: Default moderation state
ro: Starea de moderare implicită
