Workbench Scheduler (7.x-1.6) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: Name
hi: नाम

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Node
hi: नोड

en: Revision ID
hi: संशोधन आईडी

en: Start Date
hi: आरंभ तारीख

en: End Date
hi: अंतिम तारीख

en: Start date
hi: आरंभ तिथि

en: End date
hi: अंतिम तिथि

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: not set
hi: सेट नहीं
