Workbench Scheduler (7.x-2.0-beta2) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: more
hi: और भी

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Node
hi: नोड

en: Active
hi: सक्रिय

en: Desc
hi: अवरोही

en: Cron settings
hi: क्रॉन सेटिंग्स

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Transition
hi: संक्रमण

en: Revision
hi: संशोधन

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Apply
hi: लागू करें

en: not set
hi: सेट नहीं

en: Transitions
hi: बदलाव
