Workbench Scheduler (7.x-2.0-beta2) - en to nl translation catalogue (55 entries)

en: Title
nl: Titel

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: more
nl: meer

en: Date
nl: Datum

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Save
nl: Opslaan

en: Update
nl: Bijwerken

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Content Types
nl: Inhoudstypen

en: Save Settings
nl: Instellingen opslaan

en: Active
nl: Actief

en: Desc
nl: Aflopend

en: Cron settings
nl: Cron-instellingen

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Transition
nl: Overgang

en: Revision
nl: Revisie

en: Schedules
nl: Planning

en: Completed
nl: Voltooid

en: This action cannot be undone
nl: Deze actie kan niet ongedaan gemaakt worden

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Content Type
nl: Inhoudstype

en: Apply
nl: Toepassen

en: not set
nl: niet ingesteld

en: Add Schedule
nl: Planning toevoegen

en: Delete selected
nl: Verwijder geselecteerde

en: Schedule Name
nl: Planningsnaam

en: Node Revision
nl: Noderevisie

en: Machine Name
nl: Systeemnaam

en: Transitions
nl: Overgangen

en: Saved
nl: Opgeslagen

en: Asc
nl: Oplopend

en: No Schedules Found
nl: Geen planning gevonden

en: Select the content types that can use this schedule
nl: Selecteer de inhoudstypes die deze planning kunnen gebruiken

en: Invalid Schedule name provided
nl: Geen geldige planningsnaam ingevoerd

en: Select Schedule
nl: Planning selecteren

en: Select the schedule to use for this node.
nl: Selecteer de planning voor deze node

en: Edit Schedule
nl: Planning wijzigen

en: Edit a workbench schedule.
nl: Wijzig een workbench-planning

en: Delete Schedule
nl: Planning verwijderen

en: Delete a workbench schedule.
nl: Verwijder een workbench-planning.

en: Schedules applied to this node
nl: Planning toegepast op deze node

en: No schedules applied to this node
nl: Geen planning toegepast op deze node

en: Manage Schedules
nl: Planning beheren

en: Manage the schedules set for this node.
nl: Beheer de planning voor deze node.

en: Edit Revision Schedule
nl: Revisieplanning wijzigen

en: Edit the schedule for this revision
nl: Wijzig de planning voor deze revisie

en: Default Moderation State
nl: Standaardmoderatiestatus

en: Active Schedule
nl: Actieve planning

en: Only active schedules are run.
nl: Alleen geactiveerde planningen wordt uitgevoerd.

en: Inactive Schedules
nl: Niet-actieve planning

en: Schedule @status
nl: @status plannen
