Workbench Scheduler (7.x-2.0-beta2) - en to fa translation catalogue (25 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Type
fa: نوع

en: more
fa: بیشتر

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: اعاده

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: تدوین

en: Save
fa: ذخیره

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Updated
fa: به‌روز

en: Node
fa: محتوا

en: Active
fa: فعال

en: Desc
fa: نزولی

en: Cron settings
fa: تنظیمات وظایف خودکار

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Transition
fa: انتقال

en: Revision
fa: تنقیح

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Apply
fa: تایید

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
