Workbench Scheduler (7.x-2.0) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Title
id: Judul

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: more
id: selengkapnya

en: Date
id: Tanggal

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Update
id: Perbarui

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Content Types
id: Jenis-jenis Konten

en: Active
id: Aktif

en: Cron settings
id: Pengaturan cron

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Transition
id: Transisi

en: Revision
id: Revisi

en: Completed
id: Selesai

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Content Type
id: Tipe Konten

en: Apply
id: Terapkan

en: not set
id: tidak diatur

en: Date settings
id: Pengaturan tanggal

en: Machine Name
id: Nama Mesin

en: Transitions
id: Transisi

en: Asc
id: Urutan turun
