Workflow (7.x-2.10) - en to ml translation catalogue (39 entries)

en: Home
ml: പൂമുഖം

en: Title
ml: തലക്കെട്ട്

en: Body
ml: ഘടന

en: Save configuration
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍ സൂക്ഷിക്കൂ

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Type
ml: തരം

en: Author
ml: ലേഖകൻ

en: Subject
ml: വിഷയം

en: Actions
ml: പ്രവര്‍ത്തികള്‍

en: Language
ml: ഭാഷ

en: more
ml: കൂടുതൽ

en: optional
ml: വൈകല്പിക

en: required
ml: ആവശ്യമാണ്

en: Yes
ml: അതെ

en: No
ml: അല്ല

en: view
ml: കാണുക

en: Date
ml: തിയ്യതി

en: Reset
ml: പുനഃക്രമീകരണം

en: None
ml: ഇല്ല

en: Message
ml: സന്ദേശം

en: Weight
ml: ഭാരം

en: edit
ml: തിരുത്തുക

en: Label
ml: അടയാളം

en: Save
ml: സൂക്ഷിച്ചുവെക്കുക

en: Time
ml: സമയം

en: Access
ml: പ്രവേശനം

en: History
ml: ചരിത്രം

en: Timestamp
ml: ടൈംസ്റ്റാമ്പ്

en: Unknown
ml: അജ്ഞാതം

en: User
ml: ഉപയോക്താവ്

en: Node
ml: നോഡ്

en: Active
ml: സജീവമായ

en: Comment
ml: അഭിപ്രായം

en: Time zone
ml: സമയമേഖല

en: Field name
ml: ഫീല്ഡിന്റെ പേര്

en: ‹ previous
ml: ‹ മുമ്പത്തേത്

en: next ›
ml: അടുത്തത് ›

en: « first
ml: « ആദ്യം

en: last »
ml: അവസാനത്തേത് »
