Workflow (7.x-2.10) - en to th translation catalogue (39 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: Type
th: ประเภท

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Date
th: วันที่

en: None
th: ไม่มี

en: Message
th: ข้อความ

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: edit
th: แก้ไข

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Time
th: เวลา

en: Access
th: การเข้าถึง

en: History
th: ประวัติ

en: hidden
th: ซ่อน

en: Timestamp
th: ระบุเวลา

en: ID
th: ไอดี

en: Unknown
th: ไม่รู้

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: All
th: ทั้งหมด

en: To
th: ถึง

en: From
th: จาก

en: Revision ID
th: แก้ไข ID

en: Time zone
th: เขตเวลา

en: Field name
th: ชื่อช่องรับข้อมูล

en: Count
th: จำนวน

en: State
th: รัฐ

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Workflow
th: ขั้นตอนการทำงาน

en: author
th: ผู้เขียน

en: Immediately
th: ตอบกลับทันที

en: Select
th: เลือก

en: Edit comment
th: แก้ไขความคิดเห็น

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Current user
th: ผู้ใช้ปัจจุบัน

en: Site email address
th: ที่อยู่อีเมลของเว็บไซต์
