Workflow (7.x-2.11) - en to ar translation catalogue (84 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Subject
ar: الموضوع

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Language
ar: اللغة

en: more
ar: المزيد

en: optional
ar: اختياري

en: required
ar: مطلوب

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: view
ar: عرض

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Message
ar: الرسالة

en: Weight
ar: الوزن

en: edit
ar: تحرير

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Summary
ar: الملخص

en: Schedule
ar: الجدول الزمني

en: Time
ar: الوقت

en: Access
ar: الوصول

en: History
ar: الأرشيف

en: hidden
ar: مخفي

en: Timestamp
ar: التوقيت الزمني

en: ID
ar: المعرف ID

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Attachment
ar: المرفق

en: User
ar: المستخدم

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Node
ar: العقدة

en: creation
ar: إنشاء

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Post
ar: المحتوى

en: Page
ar: الصفحة

en: To
ar: إلى

en: From
ar: من

en: Revision ID
ar: معرف المراجعة

en: Comment
ar: التعليق

en: Time zone
ar: النطاق الزمني

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Count
ar: العدد

en: State
ar: الحالة

en: Desc
ar: تنازلي

en: By
ar: بواسطة

en: here
ar: هنا

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Defaults
ar: الوضعيات الافتراضية

en: Notifications
ar: الإشعارات

en: Save Changes
ar: حفظ التعديلات

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Pending
ar: معلّق

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Workflow
ar: سيرة العمل

en: author
ar: مؤلف

en: Entity
ar: الكيان

en: workflow
ar: سير العمل

en: Content Type
ar: نوع المحتوى

en: Apply
ar: تطبيق

en: Form
ar: النموذج

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Action %action has been unassigned.
ar: أُلغي ربط الإجراء %action.

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Edit comment
ar: تحرير التعليق

en: About
ar: حول

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Current state
ar: الحالة الراهنة

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: Current user
ar: المستخدم الحالي

en: - All -
ar: - الكل -

en: Access settings
ar: إعدادات الوصول

en: Since
ar: منذ

en: - Select a value -
ar: - اختر قيمة -

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
