Workflow (7.x-2.13) - en to fi translation catalogue (91 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Subject
fi: Aihe

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Language
fi: Kieli

en: more
fi: lisää

en: optional
fi: valinnainen

en: required
fi: pakollinen

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: view
fi: näkymä

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Message
fi: Viesti

en: Weight
fi: Paino

en: edit
fi: muokkaa

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Schedule
fi: Aikataulu

en: Time
fi: Aika

en: Access
fi: Pääsy

en: History
fi: Historia

en: hidden
fi: piilotettu

en: Timestamp
fi: Ajankohta

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Attachment
fi: Liite

en: User
fi: Käyttäjä

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Post
fi: Kirjoitus

en: Page
fi: Sivu

en: To
fi: Osoitteeseen

en: From
fi: Lähettäjä

en: Revision ID
fi: Version ID

en: Comment
fi: Kommentti

en: Time zone
fi: Aikavyöhyke

en: Field name
fi: Kentän nimi

en: Count
fi: Laskuri

en: State
fi: Tila

en: here
fi: täällä

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Defaults
fi: Oletusasetukset

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Pending
fi: Odottaa

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: Workflow
fi: Työnkulku

en: author
fi: kirjoittaja

en: Entity
fi: Entiteetti

en: updated content
fi: päivitetty sisältö

en: Immediately
fi: Heti

en: Content Type
fi: Sisältötyyppi

en: Apply
fi: Käytä

en: Select
fi: Valitse

en: Form
fi: Kaavake

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: Action %action has been unassigned.
fi: Toimenpide %category on poistettu tilanteesta.

en: Edit comment
fi: Muokkaa kommenttia

en: About
fi: Tietoja

en: Text to display
fi: Näytettävä teksti

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: User roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Current state
fi: Nykyinen tila

en: No content available.
fi: Ei sisältöä.

en: Scheduling
fi: Ajastaminen

en: Current user
fi: Tämänhetkinen käyttäjä

en: label
fi: etiketti

en: exposed
fi: näytetty

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Workflows
fi: Työnkulut

en: Site email address
fi: Sivuston sähköpostiosoite

en: - Select a value -
fi: - Aseta arvo -

en: Reverted %entity %label to the defaults.
fi: Palautettiin entiteetti %entity %label oletusasetuksiinsa.

en: Entity bundle
fi: Entiteettinippu

en: Master
fi: Isäntä

en: A date in '@type' format. (%date)
fi: Päivämäärä '@type' muodossa. (%date)

en: grouped
fi: ryhmitetty

en: Workflow comment
fi: Työnkulun kommentit

en: Workflow type
fi: Työnkulun tyyppi
