Workflow (7.x-2.13) - en to is translation catalogue (63 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Language
is: Tungumál

en: more
is: meira

en: optional
is: valkvæmt

en: required
is: skilyrt

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: view
is: skoða

en: Date
is: Dagsetning

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: Message
is: Skilaboð

en: Weight
is: Vægi

en: edit
is: breyta

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Summary
is: Samantekt

en: Time
is: Tími

en: Access
is: Aðgangur

en: History
is: Saga

en: hidden
is: falið

en: Timestamp
is: Tímastimpill

en: ID
is: Kenni

en: Unknown
is: Óþekkt

en: Attachment
is: Viðhengi

en: User
is: Notandi

en: Content type
is: Efnisgerð

en: Node
is: Nóða

en: All
is: Allt

en: Active
is: Virkt

en: Post
is: Færsla

en: Page
is: Síða

en: To
is: Til

en: From
is: Frá

en: Comment
is: Ummæli

en: Time zone
is: Tímabelti

en: State
is: Fylki

en: Defaults
is: Sjálfgildi

en: Save Changes
is: Vista breytingar

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Pending
is: Í biðstöðu

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: Workflow
is: Vinnuflæði

en: author
is: höfundur

en: Workflow History
is: Saga vinnuflæðis

en: Created workflow %name
is: Stofnaði vinnuflæði %name

en: Content Type
is: Efnisgerð

en: Apply
is: Virkja

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: About
is: Um

en: Previous state
is: Fyrri staða

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -
