Workflow (7.x-2.3-beta3) - en to kn translation catalogue (54 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: optional
kn: ಐಚ್ಛಿಕ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Summary
kn: ಸಾರಾಂಶ

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: Access
kn: ನಿಲುಕಣೆ

en: History
kn: ಇತಿಹಾಸ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Post
kn: ಬರಹ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: To
kn: ಗೆ

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Delta
kn: ಡೆಲ್ಟಾ

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Count
kn: ಲೆಕ್ಕ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Defaults
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟುಗಳು

en: Pending
kn: ಬಾಕಿ ಇರುವ

en: to
kn: ಗೆ

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Form
kn: ಫಾರ್ಮ್

en: Edit comment
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಯನ್ನು ಬದಲಾಯಿಸಿ

en: Text to display
kn: ತೋರಿಸಬೇಕಿರುವ ಪಠ್ಯ

en: Unknown state
kn: ಅಜ್ಞಾತ ಸ್ಥಿತಿ

en: label
kn: ಲೇಬಲ್

en: Since
kn: ಇಂದ
