Workflow (7.x-2.3) - en to bn translation catalogue (29 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Language
bn: ভাষা

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Date
bn: তারিখ

en: None
bn: একটিও নয়

en: Message
bn: বার্তা

en: Weight
bn: ভর

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: Time
bn: সময়

en: History
bn: ইতিহাস

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: Attachment
bn: সংযুক্তি

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: All
bn: সমস্ত

en: Active
bn: সক্রিয়

en: To
bn: বরাবর

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Workflow
bn: কাজের ধারা

en: No content available.
bn: কোন কন্টেন্ট নেই।
