Workflow (7.x-2.3) - en to fa translation catalogue (77 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Actions
fa: عملکردها

en: Language
fa: زبان

en: more
fa: بیشتر

en: optional
fa: اختیاری

en: required
fa: ضروری

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: Message
fa: پیام

en: Weight
fa: وزن

en: edit
fa: ویرایش

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Summary
fa: خلاصه

en: Schedule
fa: برنامه زمانی

en: Time
fa: زمان

en: Access
fa: دسترسی

en: History
fa: تاریخچه

en: hidden
fa: مخفی

en: ID
fa: شناسه

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Attachment
fa: پیوست

en: User
fa: کاربر

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Node
fa: محتوا

en: All
fa: همه

en: Active
fa: فعال

en: Post
fa: پست

en: Page
fa: صفحه

en: To
fa: به

en: From
fa: از

en: Revision ID
fa: شناسه نسخه

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Time zone
fa: ناحیه زمانی

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Count
fa: شمارش

en: State
fa: وضعیت

en: Desc
fa: نزولی

en: By
fa: توسط

en: here
fa: اینجا

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Defaults
fa: پیش‌فرض‌ها

en: Save Changes
fa: ذخیره تغییرات

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Pending
fa: معلق

en: Workflow
fa: جریان کار

en: author
fa: نویسنده

en: updated content
fa: محتوای به روز شده

en: Immediately
fa: فورا

en: workflow
fa: گردش کار

en: Content Type
fa: نوع محتوا

en: Apply
fa: تایید

en: Select
fa: انتخاب

en: ,
fa: ،

en: Action %action has been unassigned.
fa: عملکرد %action عزل شد.

en: Offset
fa: جابجایی

en: Edit comment
fa: ویرایش دیدگاه

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Current user
fa: کاربر جاری

en: My content
fa: محتوای من

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: - Select a value -
fa: - یک مقدار را انتخاب کنید -

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
