Workflow (7.x-2.4-beta1) - en to da translation catalogue (102 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Author
da: Forfatter

en: Actions
da: Handlinger

en: Language
da: Sprog

en: more
da: mere

en: optional
da: valgfri

en: required
da: obligatorisk

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: Message
da: Meddelelse

en: Weight
da: Vægt

en: edit
da: redigér

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Summary
da: Resumé

en: Schedule
da: Planlægning

en: Time
da: Tid

en: Access
da: Adgang

en: History
da: Historik

en: hidden
da: skjult

en: Unknown
da: Ukendt

en: Attachment
da: Bilag

en: User
da: Bruger

en: Content type
da: Indholdstype

en: Created
da: Oprettet

en: Node
da: Indholdselement

en: All
da: Alle

en: Active
da: Aktiv

en: Post
da: Indlæg

en: Page
da: Side

en: To
da: Til

en: From
da: Fra

en: Revision ID
da: Versions-ID

en: Comment
da: Kommentar

en: Time zone
da: Tidszone

en: Field name
da: Feltnavn

en: Count
da: Antal

en: State
da: Status

en: Desc
da: Faldende

en: By
da: Af

en: here
da: her

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Defaults
da: Standarder

en: Save Changes
da: Gem ændringer

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Pending
da: Afventer

en: Workflow
da: Arbejdsgang

en: author
da: forfatter

en: updated content
da: opdateret indhold

en: Old State
da: Gammel tilstand

en: New State
da: Ny tilstand

en: Workflow History
da: Arbejdsgangshistorik

en: Immediately
da: Straks

en: Created workflow %name
da: Arbejdsgang %name oprettet

en: %role may do these transitions:
da: %role kan foretage disse skift:

en: Workflow tab permissions
da: Tilladelser for arbejdsgangsfane

en: The workflow was updated.
da: Arbejdsgang opdateret.

en: There are no states defined for this workflow.
da: Ingen tilstande er defineret for denne arbejdsgang.

en: workflow
da: arbejdsgang

en: Roles who can view posts in this state
da: Roller som kan se indlæg i denne tilstand

en: Roles who can edit posts in this state
da: Roller som kan redigere indlæg i denne tilstand

en: Roles who can delete posts in this state
da: Roller som kan slette indlæg i denne tilstand

en: Content Type
da: Indholdstype

en: Apply
da: Udfør

en: Select
da: Vælg

en: Force transition
da: Gennemtving skift

en: Previous state deleted
da: Forrige tilstand slettet

en: Action %action has been unassigned.
da: Handling %action fjernet.

en: Offset
da: Forskydning

en: Edit comment
da: Redigér kommentar

en: Text to display
da: Tekst der skal vises

en: Entity type
da: Entity-type

en: Current state
da: Nuværende tilstand

en: Previous state
da: Forrige tilstand

en: No state
da: Ingen tilstand

en: Unknown state
da: Ukendt tilstand

en: Workflow state
da: Arbejdsgangstilstand

en: No content available.
da: Der er intet indhold at vise.

en: Current user
da: Aktuelle bruger

en: My content
da: Mit indhold

en: label
da: etiket

en: exposed
da: blotlagt

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Invalid token
da: Ugyldigt symbol

en: Access settings
da: Tilgå indstillinger

en: Workflows
da: Arbejdsgange

en: - Select a value -
da: - Vælg en værdi -

en: At
da: Ved

en: Asc
da: Stigende

en: A date in '@type' format. (%date)
da: En dato formatteret som '@type'. (%date)

en: grouped
da: grupperet

en: Workflow type
da: Type af arbjedsgang

en: State label
da: Tilstands-label

en: Scheduled transitions
da: Planlagte overgange
