Workflow (7.x-2.4-beta2) - en to cs translation catalogue (76 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Submit
cs: Odeslat

en: Operations
cs: Operace

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Actions
cs: Akce

en: Language
cs: Jazyk

en: more
cs: více

en: optional
cs: volitelné

en: required
cs: vyžadováno

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Date
cs: Datum

en: None
cs: Žádné

en: Message
cs: Zpráva

en: Weight
cs: Váha

en: edit
cs: upravit

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Summary
cs: Souhrn

en: Schedule
cs: Rozvrh

en: Time
cs: Čas

en: Access
cs: Přístup

en: History
cs: Historie

en: hidden
cs: skryto

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Attachment
cs: Příloha

en: User
cs: Uživatel

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Node
cs: Uzly

en: All
cs: Vše

en: Active
cs: Aktivní

en: Post
cs: Příspěvek

en: Page
cs: Stránka

en: To
cs: Komu

en: From
cs: Od

en: Revision ID
cs: ID revize

en: Comment
cs: Komentář

en: Time zone
cs: Časová zóna

en: Field name
cs: Název pole

en: Count
cs: Počet

en: State
cs: Stav

en: Desc
cs: Sestupně

en: By
cs: Od

en: here
cs: zde

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Defaults
cs: Výchozí hodnoty

en: Save Changes
cs: Změny uloženy

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Pending
cs: Čeká na zpracování

en: Workflow
cs: Postup práce

en: author
cs: autor

en: updated content
cs: aktualizovaný obsah

en: Content Type
cs: Typ obsahu

en: Apply
cs: Použít

en: Select
cs: Vybrat

en: Action %action has been unassigned.
cs: Akci %action bylo odstraněno přiřazení.

en: Offset
cs: Posun

en: Edit comment
cs: Upravit komentář

en: Text to display
cs: Text který se zobrazí

en: Entity type
cs: Typ entity

en: Current state
cs: Současný stav

en: No content available.
cs: Žádný obsah není k dispozici.

en: Current user
cs: Aktuální uživatel

en: exposed
cs: vystavený

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Invalid token
cs: Neplatný token

en: - Select a value -
cs: -Vybrat hodnotu -

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: A date in '@type' format. (%date)
cs: Datum ve formátu '@type'. (%date)

en: grouped
cs: seskupeno
