Workflow (7.x-2.4-beta2) - en to it translation catalogue (74 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Actions
it: Azioni

en: Language
it: Lingua

en: more
it: altro

en: required
it: obbligatorio

en: Yes
it: Sì

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: None
it: Nessuno

en: Message
it: Messaggio

en: Weight
it: Peso

en: edit
it: modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Summary
it: Sommario

en: Schedule
it: Pianifica

en: Time
it: Data e ora

en: Access
it: Accesso

en: History
it: Cronologia

en: hidden
it: nascosto

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Attachment
it: Allegato

en: User
it: Utente

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Created
it: Creato

en: Node
it: Nodo

en: All
it: Tutti

en: Active
it: Attivo

en: Post
it: Contenuto

en: Page
it: Pagina

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Revision ID
it: ID revisione

en: Comment
it: Commento

en: Time zone
it: Fuso orario

en: Field name
it: Nome del campo

en: Count
it: Numero

en: State
it: Stato

en: Desc
it: Disc

en: By
it: Da

en: here
it: qui

en: Configuration
it: Configurazione

en: Defaults
it: Impostazioni predefinite

en: Save Changes
it: Salva le modifiche

en: Sort by
it: Ordina per

en: Pending
it: In sospeso

en: author
it: autore

en: updated content
it: contenuto aggiornato

en: workflow
it: Flusso di lavoro

en: Content Type
it: Tipo di contenuto

en: Apply
it: Applica

en: Select
it: Scegliere

en: Action %action has been unassigned.
it: L'azione %action non è più assegnata.

en: Offset
it: Scostamento

en: Edit comment
it: Modifica commento

en: Text to display
it: Testo da visualizzare

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Current state
it: Stato attuale

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: Current user
it: Utente corrente

en: label
it: etichetta

en: exposed
it: esposto

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Workflows
it: Workflow

en: - Select a value -
it: - Selezionare un valore -

en: Master
it: Principale

en: A date in '@type' format. (%date)
it: Una data in formato '@type'. (%date)

en: grouped
it: raggruppati
